Sportovní noviny, zprávy

Při sázení je důležité mít rovněž po ruce přísun informací a přehled co se kde aktuálně děje. Sportovní noviny přináší aktuální přehled článků ze všech běžně známých sportovních a zpravodajských serverů. Nemusíte navštěvovat všechny stránky a dívat se co se kde napsalo nového, stačí sledovat naše sportovní noviny a když vás nějaký článek zaujme, tak si ho otevřete z daného zdroje.

Sportovní noviny - aktualizace

Sportovní noviny pro vás aktualizujeme průběžně každých 5-10 minut. Pokud najdeme další nový zajímavý sportovní zdroj zpráv jistě sportovní noviny o tento zdroj rozšíříme.

Sportovní noviny - Rozhlas.cz

Sportovní noviny - nejnovější zprávy

Maradona v době koronaviru nezklamal. Připomněl ‚boží ruku‘ a přeje si, aby ukončila pandemii

Legendární fotbalista Diego Maradona si přeje, aby další „boží ruka“ ukončila pandemii koronaviru, která paralyzovala celý svět. Kvůli ní předčasně skončila v Argentině fotbalová sezona.

Rozhlas.cz 29.4.2020 10:51 před 9hod. 17min. - Otevřít

Saganův rival prožil dva měsíce strachu. Gaviria může po vyléčení z koronaviru konečně na kolo

Kolumbijský cyklista Fernando Gaviria, jenž se v únoru nakazil koronavirem, se po dlouhé karanténě a náročném cestování domů mohl vrátit k tréninku. Elitní spurtér, který onemocněl během závodu WorldTour Kolem Spojených arabských emirátů, na sociálních sítích přiznal, že ho nemoc vylekala.

Rozhlas.cz 29.4.2020 09:21 před 10hod. 47min. - Otevřít

‚Jsme teď víc deratizéři než trenéři.‘ Posilovny znovu otevřely, platí přísná hygienická opatření

Po několika týdnech se v pondělí opět zaplnily posilovny a fitness centra. Umožnila to další vlna uvolňování vládních opatření, i když pro návštěvníky zatím platí několik speciálních pravidel. Nemůžou do šaten ani do sprch, musí udržovat dvoumetrové rozestupy a také si musí ruce potřít dezinfekcí.

Rozhlas.cz 28.4.2020 18:11 před 1hod. 57min. - Otevřít

Francouzská fotbalová liga se nejspíš nedohraje. Vláda zakázala do září velké sportovní akce

Ve Francii budou muset kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončit první a druhou fotbalovou ligu. Vláda až do září zakázala všechny velké sportovní akce. Vedení soutěží zatím rozhodnutí kabinetu nekomentovalo.

Rozhlas.cz 28.4.2020 17:00 před 3hod. 8min. - Otevřít

V mládí lámal rekordy, s atletikou ale skončil. ‚Děti by neměly trénovat jako profesionálové,‘ říká Patera

V atletické komunitě se o něm mluvilo jako o novém Tomáši Dvořákovi nebo Romanu Šebrlem. Lukáš Patera měl být vícebojařem, který naváže na rekordmany a mistry světa. V mládežnických kategoriích tyto ambice naplňoval, mezi dospělými už se ale neprosadil a nakonec začal soutěžit mezi tzv. strongmany. Jeho příběh je dalším dílem seriálu Radiožurnálu, který mapuje úskalí profesionálního sportu.

Rozhlas.cz 28.4.2020 15:41 před 4hod. 27min. - Otevřít

Stříbro z mistrovství Evropy a deset ligových titulů. Bývalý reprezentant Horňák slaví padesátiny

Nevynikal kličkami ani třeba účesem, ale díky jeho úspěchům se na něj zapomenout nedá. Fotbalový obránce Michal Horňák získal s národním týmem stříbro z mistrovství Evropy a se Spartou deset domácích titulů. V úterý slaví padesátiny, a proto byl hostem nového dílu Olympijského podcastu Radiožurnálu.

Rozhlas.cz 28.4.2020 14:00 před 6hod. 8min. - Otevřít

O měsíc později a vyřazovacím způsobem. Hokejová Liga mistrů bude mít kvůli krizi nový formát

Nový ročník hokejové Ligy mistrů začne až 6. října, o měsíc později proti původnímu plánu. Systém se změnil, bude se hrát rovnou vyřazovacím způsobem. Výkonný výbor soutěže se k tomuto kroku rozhodl vzhledem k přetrvávající pandemii koronaviru a nejistotě, která kvůli nemoci provází profesionální sportovní soutěže v celé Evropě. Původně měla Liga mistrů začít 3. září.

Rozhlas.cz 28.4.2020 12:08 před 8hod. 0min. - Otevřít

V případě nedohrání ligy nebude mistr ani sestupující. Do Evropy půjdou týmy podle aktuální tabulky

Pokud se fotbalová liga nedohraje v kompletní podobě, tedy i s nadstavbovou částí, nebude vyhlášen mistr a nebude se ani sestupovat. O dohodě ligového výboru informoval na webu ČT Sport předseda Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda. O účastnících evropských pohárů by v takovém případě rozhodlo aktuální pořadí v tabulce.

Rozhlas.cz 28.4.2020 11:06 před 9hod. 2min. - Otevřít

Plíšková, Nadal nebo Murray. Tenisté hrají virtuální turnaj v Madridu a pomáhají kolegům

Tenisová sezona od poloviny března stojí, už tradiční turnaj kategorie Masters v Madridu ale přesto právě začal. Tentokrát ale ve virtuálním prostředí a s charitativním rozměrem. Prostřednictvím herních konzolí tak soupeří Rafael Nadal, Andy Murray nebo také v současnosti nejvýše postavená Češka na žebříčku Karolína Plíšková.

Rozhlas.cz 28.4.2020 09:36 před 10hod. 32min. - Otevřít

UEFA pomůže členským asociacím s následky koronaviru, vyčlenila téměř 6,5 miliardy korun

Evropská fotbalová unie UEFA uvolnila svým 55 členům 236,5 milionu eur (téměř 6,5 miliardy korun) na pomoc s následky pandemie koronaviru, která přerušila téměř všechny soutěže. UEFA o tom informovala na svém webu.

Rozhlas.cz 27.4.2020 19:12 před 56min. - Otevřít

FIFA chce ulevit hráčům v hektické ‚pokoronavirové‘ době, týmy mají mít možnost pěti střídání

Světová fotbalová federace FIFA chce kvůli očekávanému hektickému období po uvolnění koronavirové krize zavést revoluční změnu v pravidlech: týmy na klubové i mezinárodní úrovni by mohly místo současných tří vystřídat během zápasů pět hráčů a šestého v případném prodloužení.

Rozhlas.cz 27.4.2020 17:47 před 2hod. 21min. - Otevřít

Fotbalová liga se má znovu rozběhnout 25. května, dohodl se na tom výbor LFA

Ligový výbor Ligové fotbalové asociace na pondělním jednání schválil, že 25. května bude znovuzahájena sezona první a druhé ligy, které jsou kvůli pandemii nového koronaviru přerušeny od března. Výbor požádá ligové grémium profesionálních klubů o to, aby se ročník mohl protáhnout přes 30. červen. LFA o tom informovala v tiskové zprávě.

Rozhlas.cz 27.4.2020 15:24 před 4hod. 44min. - Otevřít

Historická změna u basketbalistů Chicaga. Satoranského a spol. povede manažer Philadelphie

Novým generálním manažerem Chicaga Bulls, za které hraje jediný český basketbalista v NBA Tomáš Satoranský, bude Marc Eversley. Podle ESPN se už dosavadní funkcionář Philadelphie dohodl na podmínkách smlouvy s viceprezidentem pro sportovní záležitosti Arturasem Karnišovasem.

Rozhlas.cz 27.4.2020 13:31 před 6hod. 37min. - Otevřít

Velká cena Francie nebude. Vedení formule 1 doufá, že sezona začne v Rakousku

Velká cena Francie formule 1 se podle očekávání 28. června kvůli vládním nařízením proti šíření koronaviru neuskuteční. Grand Prix na okruhu v Le Castellet poblíž Marseille byla pro letošek zrušena, nepojede se tedy ani v náhradním termínu. Vedení šampionátu doufá, že by mistrovství světa mohlo začít 5. července v Rakousku a po 15 až 18 odjetých závodech skončit v prosinci v Abú Zabí.

Rozhlas.cz 27.4.2020 11:32 před 8hod. 36min. - Otevřít

Premier League by mohla začít 8. června i s fanoušky na tribunách, ale za přísných podmínek

Vedení anglické fotbalové ligy jedná podle listu The Times s britskou vládou o tom, že soutěž po koronavirové přestávce znovu začne 8. června. Sezonu Premier League chtějí její představitelé dohrát na vybraných místech s maximálně 400 lidmi na stadionu do 27. července a nový ročník začít 22. srpna.

Rozhlas.cz 27.4.2020 10:16 před 9hod. 52min. - Otevřít

Nejlepší česká maratonkyně je maminkou. O své štěstí se Vrabcová podělila fotkou z porodnice

Jedna z nejlepších českých běžkyň Eva Vrabcová Nývltová se stala maminkou. Bronzová medailistka z předloňského mistrovství Evropy v maratonu to fanouškům oznámila na sociálních sítích.

Rozhlas.cz 27.4.2020 08:26 před 11hod. 42min. - Otevřít

Thiem nechce dávat peníze horším tenistům. ‚Nikdo z nich nemusí hladovět,‘ argumentuje

Rakouskému tenistovi Dominicu Thiemovi se z principu nelíbí, že by měl finančně pomáhat hůře postaveným hráčům na žebříčku, kterým kvůli přerušení sezony vypadl příjem z odměn na turnajích. Podle třetího hráče světového žebříčku na tom nikdo z nich není tak špatně, aby bojoval o přežití nebo hladověl.

Rozhlas.cz 27.4.2020 07:11 před 12hod. 57min. - Otevřít

Místo sportovců má v hledáčku východy slunce a srnky. ‚Je to vášeň,' říká fotograf Slavík

Koronavirová krize připravila o práci spoustu sportovců, a pochopitelně také další lidi, kteří se kolem nich v sezoně pohybují. Jako například fotografy, kteří mají mnohdy stejně nabitý program jako právě sportovci. I Petr Slavík obvykle stráví spoustu času na cestách, jenže pokud jde o závody nebo zápasy, teď prostě nemá co fotit.

Rozhlas.cz 26.4.2020 22:45 před 21hod. 23min. - Otevřít

Liberec vypadl z předběžného kalendáře Světového poháru skokanů. Můstky nesplňují požadavky FIS

Návrat Světového poháru skokanů na lyžích do Liberce se odkládá. Závody na Ještědu byly v pracovním návrhu kalendáře na 9. a 10. ledna příštího roku. Můstky ale nesplňují požadavky mezinárodní federace FIS, a proto nejsou potvrzeny. Kalendáře letní Grand Prix i zimní sezony ještě musí 18. května schválit skokanský úsek FIS.

Rozhlas.cz 26.4.2020 20:25 před 23hod. 43min. - Otevřít

Schillerová pobouřila fotbalisty, kteří chtěli státní příspěvek. ‚Není na tom nic nemorálního,‘ reagují

Jezdí v krásných autech a často podle jejich oblečení poznáte, jaké trendy udávají módní domy v Paříži, New Yorku nebo Miláně. I takové fotbalisty v české soutěži najdete. Zdaleka ne všechny ale česká nejvyšší soutěž dokáže dobře uživit a zabezpečit. A tak jsou tu i hráči, kterým se jako OSVČ hodí žádat o příspěvek 25 tisíc od státu kvůli současnému stavu pandemie koronaviru.

Rozhlas.cz 26.4.2020 14:51 před 5hod. 17min. - Otevřít

‚Pokud klub nenastoupí, prohraje kontumačně.‘ Ve Španělsku chtějí sezonu dohrát, když úřady dovolí

Šéf španělské fotbalové ligy Javier Tebas pohrozil, že pokud týmy po znovuzahájení soutěže odmítnou kvůli koronaviru nastoupit k zápasu, čeká je kontumační prohra. Vzhledem k tomu, že v zemi se v posledních dnech zlepšila epidemiologická situace, je přesvědčen, že se sezona dohraje.

Rozhlas.cz 26.4.2020 13:11 před 6hod. 57min. - Otevřít

Basketbalisté z NBA začnou pomalu s přípravou. Tréninky však budou individuální a dobrovolné

Basketbalisté v zámořské NBA se budou moci od pátku v omezeném rozsahu a při dodržení určitých podmínek začít připravovat individuálně v tréninkových zařízeních některých klubů. Podle zámořských médií to bude možné tam, kde to místní úřady vyloženě nezakazují, a účast bude dobrovolná. Společné týmové tréninky v době koronavirové krize budou nadále zakázané.

Rozhlas.cz 26.4.2020 09:14 před 10hod. 54min. - Otevřít

Kapitán Tampy Bay Stamkos se zotavil po operaci břišního svalu a je připraven na start NHL

Pokud se NHL po pauze způsobené pandemií koronaviru znovu rozběhne, hokejisté Tampy Bay nastoupí i s uzdraveným kapitánem Stevenem Stamkosem. Vedení Lightning ujistilo, že jejich ofenzivní hvězda je po operaci břišního svalu připravena na návrat do ligy.

Rozhlas.cz 25.4.2020 21:50 před 22hod. 18min. - Otevřít

Hokejový útočník Vladimír Růžička mladší opouští po jediné sezoně Spartu

Po jediné sezoně opouští hokejovou Spartu útočník Vladimír Růžička. Podle klubového webu se vedení pražského celku dohodlo s jednatřicetiletým hráčem na ukončení smlouvy.

Rozhlas.cz 25.4.2020 18:54 před 1hod. 14min. - Otevřít

Tenisové US Open by se mohlo kvůli koronaviru přesunout do Indian Wells

Letošní ročník tenisového US Open by se z New Yorku, který těžce zasáhla pandemie koronaviru, mohl přestěhovat do Indian Wells. Napsal to španělský list Marca.

Rozhlas.cz 25.4.2020 16:53 před 3hod. 15min. - Otevřít

Golf pro dobrou věc. Sportovní osobnosti si zahrají s fanoušky, přispějí na charitu

Jsou to olympijští vítězové v hokeji nebo atletice, fotbaloví vicemistři Evropy nebo osobnosti jiných sportů. Roman Šebrle, Martin Straka, Karel Poborský nebo třeba Ondřej Bank. Znáte je pravděpodobně jen na dálku – teď si s nimi můžete zahrát golf díky charitativní akci Hrajeme a pomáháme.

Rozhlas.cz 25.4.2020 14:36 před 5hod. 32min. - Otevřít

Česká unie sportu: Amatérští sportovci mohou začít s tréninkem, hranice je deset lidí

Díky uvolňování vládních opatření mohou začít v omezeném počtu deseti lidí i společné venkovní tréninky amatérských sportovců včetně dětí a mládeže. S odkazem na výklad svého advokáta to v sobotu uvedla Česká unie sportu (ČUS). V pondělí se mohou podle ní vedle posiloven otevřít pro veřejnost také další vnitřní sportoviště.

Rozhlas.cz 25.4.2020 13:29 před 6hod. 39min. - Otevřít

Změna na lavičce volejbalové reprezentace. Nekola po třech letech končí, nahradí ho Novák

Novým trenérem národního týmu volejbalistů se stal bývalý vítěz Ligy mistrů Jiří Novák. Současný kouč Karlovarska na reprezentační lavičce vystřídá Michala Nekolu, který vedl mužstvo tři roky. Správní rada Českého volejbalového svazu vybrala kouče v hlasování per rollam.

Rozhlas.cz 25.4.2020 12:28 před 7hod. 40min. - Otevřít

Přistihneme vás, vzkázal Coe podvodníkům. Dopingové testy pokračují i během pandemie

Šéf Světové atletiky Sebastian Coe varoval sportovce na celém světě, aby si nemysleli, že mohou současné koronavirové krize využít k beztrestnému porušování antidopingových pravidel. Chytíme vás, pohrozil potenciálním podvodníkům.

Rozhlas.cz 25.4.2020 10:41 před 9hod. 27min. - Otevřít

‚Po zátěži je potřeba prokrvit svaly.‘ K domácímu cvičení patří i správná regenerace

Pokud znáte v posledních šesti týdnech jen cestu do práce a z práce, anebo jste během nouzového stavu stále doma, je to velký nápor na psychiku. K udržení dobré duševní, ale i fyzické kondice pomáhá pravidelné cvičení. Pokud ale cvičíte, neměli byste zapomínat na správnou regeneraci.

Rozhlas.cz 25.4.2020 09:52 před 10hod. 16min. - Otevřít

Úspěšná debutová sezona v NHL. Nečas si zvykl na zámořský hokej a usadil se v prvním týmu Caroliny

Přelomovou sezonu zažíval hokejový útočník Martin Nečas předtím, než zámořskou NHL přerušila pandemie koronaviru. Napevno se dostal do sestavy Caroliny Hurricanes a s šestatřiceti body byl pátým mužem týmové produktivity. Hráč, který už v sedmnácti letech pravidelně hrál extraligu za Kometu Brno, tak nadále naplňuje pověst jednoho z největších českých talentů.

Rozhlas.cz 25.4.2020 07:56 před 12hod. 12min. - Otevřít

‚Plánuji pár exhibičních zápasů na tři nebo čtyři kola pro charity.' Tyson chystá návrat do ringu

Bývalý boxerský šampion Mike Tyson se chystá zpět do ringu. Třiapadesátiletý Američan uvedl, že se pustil do tréninku a chce absolvovat několik dobročinných zápasů.

Rozhlas.cz 24.4.2020 23:14 před 20hod. 54min. - Otevřít

Nizozemci kvůli pandemii předčasně ukončili fotbalovou ligu. Titul nebyl udělen, nikdo nesestupuje

Nizozemský fotbalový svaz po pátečním jednání se zástupci klubů potvrdil předčasné ukončení nejvyšší soutěže kvůli koronaviru. Titul nebyl udělen a z ligy také nikdo nesestoupil. Do pohárů půjdou kluby podle pořadí v tabulce v době ukončení sezony.

Rozhlas.cz 24.4.2020 20:01 před 7min. - Otevřít

‚Pojedou se dva závody.' Sezona formule 1 zřejmě začne v červenci Velkou cenou Rakouska

Sezona formule 1 podle všeho skutečně odstartuje na začátku července v Rakousku. Tamní pořadatelé uspořádají ve Spielbergu dva závody. Podle Helmuta Marka, poradce stáje Red Bull, se na podmínkách konání už dohodli organizátoři s vedením F1. Záměr by prý mohla překazit jen nová vlna případů nákazy nemocí covid-19.

Rozhlas.cz 24.4.2020 16:30 před 3hod. 38min. - Otevřít

Zrušené házenkářské kvalifikace pomohly českým týmům. Muže čeká mistrovství světa, ženy Euro

Čeští házenkáři i házenkářky díky tomu, že Evropská házenkářská federace (EHF) zrušila kvůli pandemii koronaviru zbytek kvalifikací, postoupili na nejbližší šampionáty. Mužská reprezentace si zahraje v příštím roce na mistrovství světa a ženský tým čeká účast na prosincovém Euru. Rozhodl o tom výkonný výbor EHF.

Rozhlas.cz 24.4.2020 15:50 před 4hod. 18min. - Otevřít

Základním cvikem pro posílení středu těla je brániční dýchání, říká poradce českých olympioniků

Svaly na lidském těle můžeme rozdělit na posturální a fázické. Posturální udržují vzpřímený postoj a mají tendenci ke zkrácení, naopak fázické mají tendenci k oslabení. Obě skupiny by měly zůstat v rovnováze, a tak dbejte při domácím cvičení na správný výběr a pravidelné střídání oslabených svalů.

Rozhlas.cz 24.4.2020 14:28 před 5hod. 40min. - Otevřít

České hokejisty čeká na hrách v Pekingu boj s Ruskem a Švýcarskem, posledního soupeře určí kvalifikace

Čeští hokejisté budou hrát na olympijských hrách v Pekingu 2022 v základní skupině B a utkají se s Ruskem, Švýcarskem a týmem, který postoupí z kvalifikace. Informaci dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace (IIHF), která s ohledem na neuskutečněné mistrovství světa v Curychu a Lausanne definitivně určila pořadí světového žebříčku pro rok 2020.

Rozhlas.cz 24.4.2020 13:46 před 6hod. 22min. - Otevřít

Individuální sport, který pandemie téměř nepostihla. Český pohár paraglidingu může pokračovat

Český pohár paraglidingu pokračuje i během pandemie koronaviru. Soutěž sice také měla několikatýdenní vynucenou pauzu, teď už ale piloti létají téměř každý den. Výhodou je, že paragliding je ryze individuální sport.

Rozhlas.cz 24.4.2020 11:24 před 8hod. 44min. - Otevřít

Návrat fotbalové soutěže na konci května? Ligová asociace bude řešit termín restartu v pondělí

Ligová fotbalová asociace věří, že uvolnění vládních opatření umožní znovuzahájení první ligy v co nejbližším termínu. Ligový výbor bude o dalším možném vývoji situace jednat na pondělním zasedání. Předseda LFA Dušan Svoboda navrhuje, aby se zápasů bez diváků mohlo na stadionu zúčastnit 130 lidí. Koronavirová pandemie přerušila první a druhou nejvyšší soutěž 12. března.

Rozhlas.cz 24.4.2020 10:46 před 9hod. 22min. - Otevřít

Pandemie sebrala atletům i mistrovství Evropy. O medaile ze šampionátu zabojují až za dva roky

Kvůli pandemii koronaviru se letos neuskuteční ani atletické mistrovství Evropy. Šampionát měl od 25. do 30. srpna hostit pařížský stadion Charléty. Francouzští pořadatelé ve čtvrtek po dohodě s evropskou federací ME zrušili bez náhrady vzhledem k nejistému vývoji šíření nemoci covid-19. Odložení šampionátu na příští rok nebylo podle organizačního výboru možné.

Rozhlas.cz 23.4.2020 22:41 před 21hod. 27min. - Otevřít

Vláda povolila sportovní akce už od 25. května. Fotbal by mohl začít dříve, než bylo v plánu

Konání sportovních akcí v omezeném počtu osob bude možné už od 25. května. Vláda ve čtvrtek změnila harmonogram uvolnění opatření vzhledem k příznivému epidemiologickému vývoji nemoci covid-19 v zemi. Původní plán počítal s pořádáním sportovních akcí až od 8. června a s omezením na nejvýše 50 zúčastněných osob.

Rozhlas.cz 23.4.2020 20:31 před 23hod. 37min. - Otevřít

Nizozemská tenistka trénuje v době pandemie legálně v zahraničí. Našla si kurt na hranicích s Belgií

V době koronavirové krize a zákazu cestování našla deblová specialistka Demi Schuursová nečekané místo na trénink. Nizozemská tenistka se schází s belgickým koučem na soukromém kurtu přímo na hranicích, přičemž do areálu vstupují oba ze své domoviny.

Rozhlas.cz 23.4.2020 17:54 před 2hod. 14min. - Otevřít

Vítková končí s biatlonem a oznámila radostnou novinu. ‚Začíná nová etapa života,‘ vzkazuje

Dvojnásobná olympijská medailistka v biatlonu Veronika Vítková je těhotná a v 31 letech ukončila kariéru. Mistryně světa ve smíšené štafetě absolvovala v uplynulé sezoně kvůli dýchacím potížím jen jeden celý závod. Ve čtvrtek oznámila odchod po patnácti letech na světové scéně.

Rozhlas.cz 23.4.2020 12:11 před 7hod. 57min. - Otevřít

Olympijský vítěz oprášil staré řemeslo. ‚Jsem vyučený truhlář,‘ prozradil Krpálek a pustil se do díla

Olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek si na nečinnost v době pandemie koronaviru nestěžuje. Když nemůže jezdit po závodech a soustředěních, vylepšuje zahradu u rodinného domu. Teď se pustil do stavby zahradního přístřešku.

Rozhlas.cz 23.4.2020 11:22 před 8hod. 46min. - Otevřít

Dohrání základní části NHL dostává reálné obrysy. Vedení soutěže se nápad s třemi zápasy denně líbí

Komisionář NHL Gary Bettman potvrdil, že základní část zámořské hokejové soutěže by se mohla dohrát centralizovaným způsobem s třemi zápasy denně ve čtyřech halách. Zároveň zdůraznil, že se bude muset jednat o běžně využívané arény NHL, neboť jedině ty mají potřebné vybavení.

Rozhlas.cz 23.4.2020 09:41 před 10hod. 27min. - Otevřít

Brazilské fotbalové hvězdy rozdávají miliony. Neymar a spol. darovali peníze rodinám v nouzi

Brazilské fotbalové hvězdy včetně útočníka Paris Saint-Germain Neymara či brankáře Liverpoolu Alissona věnovaly společně s národní federací CBF téměř milion dolarů rodinám, které se kvůli koronavirové pandemii dostaly do složité ekonomické situace.

Rozhlas.cz 22.4.2020 21:17 před 22hod. 51min. - Otevřít

‚Velice důležité je provedení.‘ Mistr Evropy v kulturistice radí, jak správně provádět shyby

Posilujete jimi paže, předloktí, záda i břicho. Řeč je o shybech, které patří mezi nejnáročnější cviky s vlastním tělem.

Rozhlas.cz 22.4.2020 19:46 před 22min. - Otevřít

Federer navrhuje revoluční změnu. Vyzývá ke sloučení mužského a ženského tenisu, Kvitová souhlasí

Grandslamový rekordman Roger Federer vyzval ke sloučení mužského a ženského profesionálního okruhu pod jednu zastřešující organizaci. Jeden z nejlepších tenistů historie v několika středečních příspěvcích na twitteru uvedl, že současná pauza kvůli pandemii koronaviru dala tenisu ideální příležitost pro zamyšlení nad jeho budoucností.

Rozhlas.cz 22.4.2020 16:57 před 3hod. 11min. - Otevřít

Z Bryantovy smrti viní majitele vrtulníku. Vdova legendy ho zažalovala, přidaly se i další rodiny

Další rodiny se připojily ke vdově po basketbalové legendě Kobem Bryantovi Vanesse a podaly žalobu na majitele vrtulníku, v němž v lednu zahynulo devět lidí. Provozující společnosti vyčítají nedbalost a nezodpovědnost.

Rozhlas.cz 22.4.2020 14:11 před 5hod. 57min. - Otevřít

Meditace působí výborně proti stresu, říká trenér. Dělat ji může každý

Kromě domácího cvičení, kterému se v době izolace v období zvláštních opatření kvůli šíření nového typu koronaviru mnoho lidí věnuje, je dobré umět relaxovat. K tomu může pomoct třeba forma relaxace a celkového zklidnění organismu - meditace.

Rozhlas.cz 22.4.2020 11:42 před 8hod. 26min. - Otevřít